0 ks / 0,00€

Doprava zadarmo Naozaj na všetko

100% originál Bez strachu z falzifikátov

Exkluzívny výber Prestížnych značiek

Blesková doprava Dnes u nás zajtra u Vás

Ergonomický systém školských tašiek ERGOBAG

 

Školské tašky s unikátnym ergonomickým konceptom

Školské tašky Ergobag vychádzajú z princípov vysokohorských batohov, avšak sú primárne určené pre školákov a študentov. Vďaka možnosti nastavenia výšky ramenného popruhu, je možné ho individuálne prispôsobiť postave dieťaťa. Školská taška, tak rastie spolu s vaším dieťaťom! Školské batohy obsahujú posuvný hrudný a široký panvový popruh. Tento systém popruhov zaisťuje umiestnenie záťaže,  čo najbližšie k chrbtici a zároveň prenos celkovej váhy do najstabilnejšej oblasti panvy. Školská taška je tak vždy v správnej polohe na chrbte a maximálne odľahčuje oblasť krčnej a bedrovej chrbtice. Celková váha tašky a  jej obsahu je prenesená z cca 50% na stabilnú oblasť panvy. Detská chrbtica je tak odľahčená a chránená od nadmerných tlakov. 

Popis obrázku:

1. vypolstrovaný panvový popruh

2 . stabilizačné profilové hliníkové lišty kopírujú prirodzený tvar chrbtice

3 . výškovo nastaviteľný ramenný popruh

4 . nastaviteľný hrudný popruh

5 . maximálne priedušné  polstrovanie

6 . inovatívny systém s kompresným efektom, pre zníženie sily páky pôsobiacej na bedernú chrbticu zabraňuje vzniku deformácií

 


                    

   Nevýhody voľne zavesených školských tašiek

   Výhody školských tašiek Ergobag

  1. Nemajú panvový (niekedy ani hrudný) popruh a celá váha tašky visí na ramenách a bedrách dieťaťa, ktoré sú preťažované.

 

  2. Nie je možné nastaviť výšku popruhov a batoh je tak v nesprávnej pozícii.

 

  3. Viackomorové tašky presúvajú ťažisko ďalej od chrbtice, čím znásobujú pôsobenie váhy  tzv. pákovým efektom, ktoré môže spôsobiť trvalé deformácie chrbtice.

 

  4. Fľaša na pitie je na jednej strane - jednostranná záťaž, krorá spôsobuje nerovnováhu.

 

 

  1. Nemecká značka Ergobag prichádza s revolučnými riešeniami, ktoré navždy zmenia pohľad na optimálnu školskú tašku. Inšpiráciou boli vysokohorské batohy...

 

  2. Tašky Ergobag majú panvový a hrudný popruh, ktoré prenesú až 50% z celkovej váhy tašky na najstabilnejšie miesto detského tela - na panvu, a tým podstatne odľahčujú preťaženú detskú chrbticu.

 

  3. Taška Ergobag rastie s dieťaťom - možnosť nastavenia podľa aktuálnej výšky od 100cm až do 150cm.

 

  4. Taška Ergobag je jednokomorový batoh s vnútorným členením, fixujúci obsah kompresnou šnúrkou čo najbližšie k chrbtici, čím eliminuje pôsobenie tzv. páky na chrbát dieťaťa.

 

   


                

Výrobcovia niektorých školských tašiek sa predbiehajú, aby boli ich tašky o 50 gramov ľahšie, čo je v konečnom dôsledku NEPODSTATNÉ,  pretože neriešia fakt, že obsah školskej tašky, ktorý má ťažisko ďaleko od detskej chrbtice, zvyšuje pomocou pákového efektu tlak na detskú chrbticu až o niekoľko kilogramov!

 

 

 

ERGOBAG je školská taška pre zdravý chrbát

"Viete, že…?" 

 

Školská taška prváka váži až 6 kg. Je to rovnaké, ako keby niesol dospelý 15 kg batoh.

 

Vyjadrenie lekára:

Detské telo je veľmi tvárne a rýchlo reaguje na záťaž. Dieťa má menej svalovej hmoty než dospelý človek. Nemá celkom vyvinutú kostru, časti kostí tvoria ešte chrupavky a väzivové tkaniny sú voľnejšie.Veľký vplyv na držanie tela dieťaťa má školská taška. Je nutné, aby mala správne parametre so systémom rozloženia váhy na panvu a s ergonomickým kopírovaním chrbtice. Podstatné je, aby bola taška spevnená a aby udržovala svoj obsah čo najbližšie k chrbtici dieťaťa. Nevhodná školská taška,  jednoznačne negatívne obmedzuje pohybový aparát dieťaťa a prispieva k ťažkostiam. U bežných tašiek bez ergonomickej konštrukcie, visí celá váha na ramenách a ohýba chrbticu viac v jej krivkách. Zároveň ťahá dieťa dozadu, čomu školák čelí ešte väčším ohnutím v hrudnej chrbtici a tlačením ramien dopredu.

 

Mgr. Dagmar Mostecká

absolventka 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obor Fyzioterapie pod vedením Doc. PaedDr. Pavla Koláře, PhD.

 

 

top